Föreningen Råcksta Fritidsträdgårdars årsmöte

Kära medlemmar och odlare!

Snart dyker kallelsen till föreningens årsmöte ner i er mejlinkorg eller brevlåda, så håll utkik! Det är viktigt att DU som medlem aktivt tar del av föreningens årsmöteshandlingar. På stämman hoppas jag få träffa er alla, där finns möjlighet att påverka och ta del av vad som händer i föreningen. Kom ihåg alla ni medlemmar är föreningens absolut främsta tillgång!

Vi blir fler och fler glada odlare för var år som går, kul eller hur? Vi efterlyser i år därför framförallt några medlemmar som kan ingå i festkommittén och bidra med engagemang och egna idéer som skulle kunna utveckla vårt föreningsliv!

Vill du delta i någon av våra andra grupper, så som bigrupp, fixargrupp, ängsgrupp, barngrupp, skördemarknadsgrupp, tveka inte att höra av dig.  Har du intresse av styrelsearbete är det inte för sent att meddela det till valberedningen. Mejlar du till styrelsen.rackstakoloni@gmail.com vidarebefordras mejl till valberedning och grupper.

Nu går vi sakta men säkert mot vår och längtan till odlingen är stor, jag hoppas ni känner detsamma!
Må gott, vi ses på årsmötet lördagen den 17:e Mars!

Sara Arvidson
Ordförande

20170627_163225.jpgBild: Maj-Len Komi

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s